ProFoam czy PolyForce?

Listwy Mardom Decor wykonane są z dwóch rodzajów materiału: PolyForce i ProFoam. Jeśli zastanawiasz się, który materiał będzie odpowiedni do Twojego wnętrza, przygotowaliśmy krótki poradnik!

 

Który materiał jest lepszy?

Wszystko zależy, jakiego typu listwy potrzebujesz.

  • Przyjmuje się, że dla listew przypodłogowych lepszym materiałem jest PolyForce, ze względu na większą gęstość i odporność na uszkodzenia. Listwy przypodłogowe narażone są na wiele wyzwań, m.in. obijanie odkurzaczem czy zachlapania. PolyForce to tworzywo niezwykle trwałe, a przy tym w pełni wodoodporne.
  • W przypadku listew ściennych i sufitowych (zwłaszcza w dużym rozmiarze) stawiamy na materiał ProFoam, który charakteryzuje się przede wszystkim lekkością. Ten typ listew wieszany jest na wysokości, dlatego warto mieć pewność, że waga listwy nie będzie wpływała na jej przyczepność do powierzchni. ProFoam jest również materiałem trwałym i wodoodpornym, ale listwy sufitowe i ścienne nie wymagają specjalnej ochrony, takiej jak listwy przypodłogowe. Są nieco bardziej miękkie, dzięki czemu możliwe jest tworzenie na nich głębokich i wyraźnych zdobień.

W przypadku każdej listwy dobieramy taki materiał, jaki według naszej wiedzy i doświadczenia będzie najbardziej odpowiedni i trwały. Kierujemy się przeznaczeniem listwy, jej wielkością i kształtem. Dzięki temu, możesz mieć pewność, że kupując dowolną listwę Mardom Decor otrzymasz ją w najlepszym dla danego wzoru tworzywie.

 

Czy można malować listwy?

Zarówno listwy z PolyFoce i z ProFoam pokryte są białym primerem o właściwościach wygładzających i ułatwiających absorpcję kolejnych warstw farby. Oznacza to, że oba materiały mogą być z powodzeniem malowane na dowolny kolor, a zastosowany przez nas primer ułatwi idealne rozprowadzanie i wchłanianie farby. Pamiętaj jednak, aby listwy malować dowolną farbą wodną (bez rozpuszczalników).

 

Jak wygląda montaż listew wykonanych z ProFoam i z PolyForce?

Materiał nie ma żadnego wpływu na proces montażu. W obu przypadkach zalecamy używanie kleju MARDOM FIX EXTRA na łączenia listew oraz kleju MARDOM MAX lub MARDOM FIX PRO jako klej montażowy (służący do klejenia listwy do ściany). TUTAJ znajdziesz filmy instruktażowe dokładnie prezentujące proces montażu.

 

Porównanie materiałów:

« wróć